Fehérorosz börtönbe került uniós diplomata ügyében szólalt meg az Unió – nem is akárhogy
Egy névtelenséget kérő uniós tisztviselő szerint az uniós diplomatát a fehérorosz hírszerző szolgálat fogta el az uniós küldöttség irodája előtt.
Ómolnár Miklós négy vakcinagyártó, a Pfizer, a Moderna, a Sanofi és a Janssen EU-val kötött szerződéseit szerezte meg és mutatta be YouTube csatornáján.
A brüsszeli szóvivő letagadta a vakcinaszerződéseket. Azt állította, hogy nem Brüsszel rendelte meg a vakcinákat, hanem a tagállamok. Ómolnár Miklós, a Mediaworks bulvár és magazin üzletágának igazgatója azonban megszerezte a szerződéseket, ezek pedig számos helyen ellentmondanak az Európai Bizottság korábbi állításaival. A Bizottság szóvivője, Stephan De Keersmecker egészen pontosan az alábbiakat mondta korábban: „a vakcinákat az uniós tagállamok rendelték meg, a bizottság nem játszott ebben semmiféle szerepet.”
Az Ómolnár által nyilvánosság elé tárt dokumentumokon, a Bizottság szóvivőjének állításával ellentétben, Sztella Kiriakídisz egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős uniós biztos aláírása szerepel. Ez alapján egyértelmű, hogy az Európai Unió szerződött a gyártokkal.
Gulyás Gergely március 12-én fordult az Európai Bizottsághoz, hogy az adja ki az uniós vakcinaszeződéseket. A kancelláriaminiszter Sztella Kiriakídisz egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős uniós biztoshoz fordult a koronavírus elleni uniós vakcinabeszerzésekről szóló szerződések és szállítási menetrendek nyilvánosságra hozása érdekében. A Magyarországra érkezett vakcinák típusáról és mennyiségéről pénteken koraeste jelent meg összeállítás a koronavirus.gov.hu oldalon.